На середину 70-х років ХІХ століття припадає процес відкриття в Синяках початкового народного училища, в якому стали навчати грамоті та іншим шкільним премудростям дітей жителів села.
У 1886 році в с. Синяки учні початкового училища розпочали навчання в новозбудованому учбовому приміщенні, яке збереглося і в наші дні. До відкриття школи заняття проходили у пристосованому приміщенні. Сьогодні - це споруда названої в народі "старої" школи, де містяться спортивна кімната та майстерня. У різні часи до старого приміщення були добудовані додаткові приміщення.
У 90-х роках XIX століття Синяківське початкове народне училище було перейменоване в земську школу. Це означало, що основні витрати на утримання школи лягали на плечі ніжинського повітового земства.
У 1902 році продовжувала функціонувати школа і за станом на 1 січня тут навчалось 67 учнів (61 хлопчик і 6 дівчаток). В шкільній бібліотеці нараховувалось 121 книга для вчителів, 50 навчальних посібників, 38 атласів і карт. В 1906 році школа була нагороджена книгами "Спартак", " Божий Мир" /автор - Пар/, "Как жили люди" /Кудрявцев/, "О подвигах человеческого ума".
На одному із сходів села (протокол №26 від 8.08.1928 р.) жителі села Синяки прийняли рішення про перейменування свого населеного пункту. З 1928 року село почало називатися Григоро-Іванівкою на честь голови Всеросійського центрального виконавчого комітету Григорія Івановича Петровського.
(З книги «Моє село-моє коріння» Опанасенко В.В. (К.: Кн. палата України, 2001.-84 с.). )