Медіакультура в бібліотечному просторі
Ніжинської ЗОШ І - ІІ ступенів
На перший план сьогодні виходить проблема організації бібліотечного простору. Сучасна бібліотека покликана бути багатогранною і різною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритими просторами і відокремленими місцями відпочинку. Тому, вже розпочата реорганізація бібліотечного простору, буквально кожного куточка приміщення, зробивши його якомога зручніше і привабливіше для користувачів.
Знайомство з творчістю видатного українського письменника, педагога В.О. Сухомлинського
Можна сказати, що інтелект-центр - це поєднання традиційної бібліотеки та медіацентру, фонди якого складаються з широкого спектру класичної і сучасної літератури, відео- і аудіоматеріалів, а також електронних носіїв інформації, мережевих ресурсів.
Неординарна ідея створення комп'ютерних бібліотек для молоді - це досить перспективна модель побудови сучасної бібліотеки, зважаючи на те, що такі бібліотеки створені у ряді міст України, не говорячі вже про небиякий досвід бібліотек ряду західних країн, де вже давно працюють спеціалізовані підрозділи, орієнтовані на використання новітніх комп'ютерних технологій.
Відвідування online сайту "Національної бібліотеки України для дітей"
Користувачі Комп'ютерної бібліотеки для молоді можуть читати в залі або брати додому книги і періодику; навіть придбати книгу чи електронне видання в домашню бібліотеку і власну медиатеку; користуватися послугами електронної пошти, працювати із засобами інформаційної навігації, користуватися текстовими, графічними, офісними програмами, набирати і сканувати власні матеріали.
Комп'ютерна бібліотека стала не тільки надзвичайно ефективним засобом залучення молодих користувачів до сучасних комп'ютерних технологій, але й інформаційним центром, що поєднує у собі функції загальнодоступної бібліотеки з освітнім, інтелектуальним і культурним сервісним центром.
В рамках всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня», учні початкових класів мають можливість переглядати улюблені твори за допомогою сучасних технологій!
На данний момент, у Ніжинській ЗОШ, у приміщенні класної кімнати внесено численні столи, організовано тематичні блоки, забезпечено WiFi-доступ, у перспективі поставити диванні куточки, візуальна свобода для користувача, реалізація можливості погортати книгу, точки доступу до Інтернету.
Таким чином, створювані в бібліотеках «багаторівневі» моделі з зонами роботи і відпочинку максимально враховують запити і інтереси читачів. Кожен користувач займає свій рівень - певну зону «розкритого» простору. При цьому зонування не матиме «жорстких» кордонів і кожен читач при бажанні зможе вільно переходити з рівня на рівень, поки не знайде для себе саме зручне місце. Він буде із задоволенням відвідувати бібліотеку, де комфортно, затишно і сучасно не тільки завдяки інноваційним методам роботи, але і сучасному зовнішньому вигляду, внутрішньому функціональному дизайну.